piektdiena, 2009. gada 10. aprīlis

Madurodam

Madurodama
Hāga, Nīderlande

Ševeningenā, kas ir pusceļā no Hāgas centra uz jūru, atrodas Madurodama. Tā ir modeļu un maketu pilsētiņa, kur pilnīgi viss veidots mērogā 1:25. Arī koki un krūmi nepārtraukti tiek apcirpti un izgriezti pumpuri, lai saglabātos kopskats. Šeit pilnu darba dienu tiek nodarbināti 35 cilvēki. Maketi izgatavoti no materiāliem, kas spēj ilgstoši izturēt atmosfēras un klimata iedarbību.


Nekādi nevar noticēt, ka šis ir tikai makets.


Melnais augstceltnes korpuss fonā tapis 4 gadus.


Pa miniatūrajām autostrādēm traucas miniatūri furgoni.
Aiz tilta - Šipholas starptautiskā lidosta.


Miniatūru pilsētiņa nosaukta Džordža Maduro vārdā, kurš II Pasaules kara laikā piedalījās holandiešu pretošanās kustībā pret nacistiem. Viņš krita gūstā un gāja bojā Dahavas koncentrācijas nometnē. Pēc nāves Maduro saņēma Bruņinieka 4. pakāpes apbalvojumu, kas ir vecākais un nozīmīgākais Nīderlandes karalistes apbalvojums. Pienākošos naudas balvu viņa vecāki ziedoja Madurodamas projekta uzsākšanai.

Madurodamas pilsētiņai ir savs mērs, ko ievēl jauniešu municipālā padome no šī reģiona 25 skolām. Par pilsētiņas mēru 1952. gadā bijusi arī Nīderlandes karaliene Beatrikse, kas tolaik vēl bija pusauga princese.Tūliņ atvērsies kāds logs un parādīsies dzīva cilvēka siluets...


Amsterdamas ostas iekšējos ūdeņos redzējām īsto burinieku.
To sākuši būvēt pirms 20 gadiem un patlaban atvērts apmeklētājiem.
Savulaik burājis zem Nīderlandes Vest-Indijas kompānijas karoga.
Minētā flote ir devusi milzīgu ieguldījumu valsts patreizējās labklājības veidošanā.


Mēs dodamies mājās...

----------------------------------------------------------------