trešdiena, 2010. gada 29. septembris

healing_color

H-Color jeb dziedinošās krāsas

Krāsu terapija ir medicīnas virziens, kurā tiek izmantota krāsu gammas iedarbība uz cilvēka psihoemocionālo stāvokli. Krāsu pozitīvā iedarbība uz cilvēku bijusi zināma jau pirms daudziem gadsimtiem visās kultūrās, un gadu gaitā ir izstrādātas dažādas metodes krāsu izmantošanai dziedniecībā. Ļoti efektīvi ir tā dēvētie krāsu elpošanas vingrinājumi - tie veido šīs programmas pamatu. Krāsa caur acīm iedarbojas sekojoši: acs receptori uztver krāsu un izraisa ķīmisku ķēdes reakciju, kuras rezultātā rodas elektriski impulsi. Šie impulsi stimulē nervu sistēmu, līdz stimulācija sasniedz smadzenes. Galarezultātā smadzenes atbrīvo organismam nepieciešamus hormonus. Konkrētā programma ir īpaši nozīmīga cilvēkiem, kam nav dabas dotu spēju iztēloties krāsas. Iedarbojoties caur acīm, krāsas normalizē čakru funkciju.

Krāsu terapija parasti tiek izmantota kombinācijā ar mūziku. Katrai notij ir savs viļņa garums, kas attiecīgi iedarbojas uz kādu no enerģētiskajiem centriem (čakrām). Arī katrai krāsai ir sava frekvence un iedarbība uz organismu. Vienlaicīgi iedarbojoties, krāsa un skaņa rada spēcīgāku dziedinošo efektu. Visas krāsu terapijas metodes ir vienkāršas un viegli pieejamas, taču jāatceras, ka nopietnu veselības traucējumu gadījumā tomēr ir jāgriežas pie ārsta.
Skaņu fons veidots no: Stīvena Halperna un Kitaro skaņdarbiem.


Ja nav neparedzētu blakusapstākļu, tad jau pēc dažām seansa minūtēm var iekšēji novērot atslābuma radītas smalkas vibrācijas. Šie procesi ir patīkami, un rodas paļāvības un uzticēšanās sajūta. Ja nu (tomēr!) pēkšņi rodas diskomforta sajūta, tad seanss ir jāpārtrauc un mazliet jāizkustas. Viegli fiziskie vingrinājumi ir ieteicami pēc katra krāsu terapijas seansa, jo tas vēl vairāk izliedē atbrīvoto [agrāk uzkrāto] negatīvo enerģiju.


Šī programma visvairāk noderēs ļoti aizņemtiem cilvēkiem un tiem, kam nav fiziskas iespējas regulāri nokļūt brīvā dabā. Programmas pamatā ir krāsu un skaņu terapijas speciālistu atziņas un pieredze, un tā paredzēta plašam lietotāju lokam visās vecuma grupās sākot no 14 gadu vecuma. Programmai nav autortiesību ierobežojumu un tā ir nekomerciāla.

--------------
Saite programmas lejupielādēšanai:
http://sourceforge.net/projects/h-colors/
--------------
Ja programma nestartējas, tad instalējiet MS .NET Framework (norādes dotas mājas lapā):
http://hcolors.wordpress.com/
--------------
Ļoti īpašos gadījumos nepieciešams arī K-Lite Codec Pack. Nebēdājiet, ka jums tik daudz kas jāinstalē, lai skatītos šo nelielo programmiņu. Instalētie palīgrīki būs noderīgi arī citkārt :)))